Datum: 10.1.2018 | Zhlédnuto: 243x

Dálková rallye veteránů opět projede centrem Kaplice

neděle 4.února 2018

Zimní dobrodružství veteránů na čtyřech kolech s názvem The Winter Trial zavítá stejně jako před rokem do Kaplice. První únorovou neděli pojede přes náměstí celkem 72 posádek z osmi evropských zemí. České barvy bude při debutu v této dálkové soutěži reprezentovat domácí dvojice Karel Mach – Jan Bláha se Škodou 130 RS ze spolupořádajícího týmu ČK motorsport.


Klasické automobily vyrobené v 60. a 70. letech minulého století přijedou do města v neděli 4. února 2018 po 16. hodině odpolední z Malont, krátce zastaví u radnice před Kavárnou Pod věží a dále budou pokračovat přes Besednici a Ločenice do Svatého Janu nad Malší. Tam na účastníky čeká speciální měřený test.

Průjezd Kaplice je součástí trasy první etapy, která odstartuje v neděli ráno u sídla společnosti BMW v německém Mnichově a skončí u českobudějovického Clarion Congress Hotelu. V dalších dnech itinerář zavede účastníky přes Benešov nad Černou a Nové Hrady do Rakouska a Slovinska. Po zdolání trati dlouhé kolem 2 300 kilometrů je cílovou destinací v pátek 8. února rakouský Sankt Wolfgang.

Soutěž se koná jako rallye pravidelnosti a jejím principem je co nejpřesnější dodržování rychlostního průměru při respektování veškerých předpisů. Kromě krátkodobé uzavírky ve Svatém Janu nevyžaduje žádné dopravní omezení. Kompletní seznam přihlášených a více informací o osmnáctém ročníku Winter Trialu naleznete na internetových stránkách www.thewintertrial.nl.

Text a foto: Pavel Kacerovský, ČK motorsport