Datum: 18.1.2018 | Zhlédnuto: 362x

Do Jihočeského divadla s dopravou zdarma

15. února 2018

V prosinci loňského roku realizovalo Jihočeské divadlo ve spolupráci s Městem Kaplice první ze zájezdů pilotního projektu Za kulturou do Jihočeského divadla s dopravou zdarma. Cílem projektu je přilákat na svá představení diváky i ze vzdálenějších míst regionu.


Po Verdiho opeře Trubadúr nabídne divadlo Kaplickým divákům komedii věhlasného britského dramatika Petera Quiltera Je úchvatná!, a to v termínu 15. února 2018 od 19:00 hodin v Jihočeském divadle. Tato inscenace byla diváky Jihočeského divadla vyhodnocena jako v anketě Jihočeská Thálie 2014 jako nejúspěšnější inscenace roku. Pojednává o nejslavnějším období kariéry Florence Jenkinsové, která od dětství toužila po hudební kariéře přesto, že neuměla zazpívat ani notu a neměla žádný smysl pro rytmus. Byla však přesvědčena o svém koloraturním sopránu a absolutním sluchu. Spolu s ní přivádí autor na jeviště podobně excentrické postavy: věrného životní partnera St. Claira - neúspěšného anglického herce, svéráznou přítelkyni Dorothy a španělskou kuchařku Maríu, ale i „obránkyni hudby“ a rozhořčenou kritičku Florence paní Verindah-Gedgeovou. Do neuvěřitelné osobnosti Florence se nakonec zamiluje i zprvu zděšený klavírista McMoon, který s ní ve hře projde nahráváním v Melotone Recording Studiu, koncertem v hotelu Ritz Carlton, až po závěrečný neuvěřitelný triumf ve vyprodané Carnegie Hall.

Náročnou interpretaci falešného zpěvu i své komediální mistrovství na českobudějovické scéně předvádí mnohonásobná držitelka Jihočeských Thálií, oblíbená herečka Daniela Bambasová. V roli klavíristy McMoona se představí Martin Hruška, v roli St. Claira Jan Dvořák. Dále uvidíte Jaroslavu Červenkovou, Teresu Brannu a Lenku Krčkovou.

 

Využijte jedinečnou nabídku, kupte si svoji vstupenku a nechte se za kulturou do Budějovic odvézt zdarma. Vstupenku si  můžete  zakoupit přímo v kaplickém infocentru, kde nahlásíte i svůj zájem o využití hromadné dopravy do Budějovic zdarma. Svozový autobus se zastávkami v Kaplici, Netřebicích a Velešíně Vás po představení bezpečně dopraví zase zpět domů.

Bližší informace vám rádi sdělíme v KIC Kaplice nebo v pokladně Jihočeského divadla.