Datum: 12.2.2019 | Zhlédnuto: 1249x

Inflagranti a Josef Vojtek

koncert, KD Kaplice, 26.5.2019, 17 hod.

Elektrické smyčcové trio INFLAGRANTI zavítá v neděli 26.května 2019 do Kaplice a svým koncertem opět zahájí provoz Kulturního domu. Trio tvoří tří krásné a křehké muzikantky. Spolu s jejich doprovodnou chlapeckou kapelou si na tento speciálně připravený koncert, přizvaly skutečného rockera. S hudebnicemi vystoupí jako host zpěvák kapely Kabát Josef Vojtek.


Předprodej vstupenek v kaplickém infocentru, tel. 380 311 388, či internet:

https://system.cinemaware.eu/wstep1.php?id=c007a729407fc470ece52da17948e5c2049ca6f2f6b22ffe87a83d70

Smyčcové trio INFLAGRANTI vzniklo v roce 2004. V úpravě pro dvoje housle a violoncello interpretuje ve vlastních instrumentálních úpravách nejen klasické skladby od Bacha nebo Vivaldiho, ale i hity kapel jako jsou Metallica, Europe nebo Queen. Za svou kariéru prodalo tisíce hudebních nosičů a za živé DVD Brioso obdrželo dokonce Zlatou desku. INFLAGRANTI vystupuje nejen v České republice, ale uspěla i v Japonsku, Mexiku, Německu, Norsku, Nizozemsku, Polsku, Řecku nebo Itálii. V roce 2011 vydalo třetí album Christmas Symphony, natočené s velkým symfonickým orchestrem. Členky tria jsou Markéta Muzikářová (housle), Hana Kašpárek Vyšínská (housle) a Iris Morisáková (violoncello).

V roce 2015, po čtyřech letech úspěšné spolupráce, kdy Josef Vojtek stále účinkuje jako host na koncertech tria INFLAGRANTI, se rozhodli zvěčnit jeden z koncertů na společném nosiči. Ten je logickým vyústěním jejich koncertního působení. Trio INFLAGRANTI a Pepa společně odehráli více než devět desítek koncertů. Jejich fanoušci se stále silněji žádali nějakého společného počinu, který by si mohli odnést z koncertu na památku a tak vzniklo společné CD LIVE at BROADWAY. Je to live záznam koncertu, který se konal na jaře 2016 v pražském Divadle Broadway. Z koncertu, který je dlouhý téměř dvě hodiny, se dostal na CD jen výběr nejlepších skladeb. V podání tria nechybí úpravy melodií klasických velikánů (Vivaldi, Beethoven, Smetana, Dvořák aj), ale i moderní písně (od kapel The Queens, Europe aj.) nebo písně lidové (Ej Gorale, Acustic aj).

Josef jako zpěvák zde představuje svoji méně známou muzikálovou tvář. Představuje se v rolích, ve kterých standardně účinkuje na pražských muzikálových prknech, v Divadle Broadway nebo Hybernie. Najdete zde písně z muzikálů Tři mušketýři Michala Davida, Golem Karla Svobody, Hamlet Janka Ledeckého a další. Josef se ale bravurně zhostí i zahraničních písní, které nemá ve svém běžném repertoáru, např. Fantom opery nebo Hallelujah od Leonarda Cohena.

Ukázka: 

https://www.youtube.com/watch?v=bKly7fmtuCA

https://www.youtube.com/watch?v=euO8t17vu4g