Datum: 26.9.2018 | Zhlédnuto: 337x

KAPLICKÝ UŠÁK

19. - 20. října 2018

Velká chovatelská výstava "KAPLICKÝ UŠÁK" bude pro širokou veřejnost otevřena v pátek 19.10.2018 od 14 do 18 hodin a v sobotu 20.10.2018 od 8 do 16 hodin.


Český svaz chovatelů Střítež ve spolupráci s KIC a Městem Kaplice přichystali velkou chovatelskou výstavu "Kaplický Ušák".

Co vše zde budete mici vidět? Krom mnoha druhů drůbeže, holubů, králíků a papoušků se hlavně děti budou moci potěšit pohledem na ovečky, oslíky, kozu a telátka. Uvidíte zde ale i dravé ptáky.  Představí se zde místní Kynologický klub se psi, program doplní expozice a soutěže rybářských organizací, Pstruhařství, Mladých myslivců z jihu, zastoupeny budou Lesy ČR, Kučera - zemědělská a další firmy, které se zabývají zemědělskou a chovatelskou činností.  Ve stanu chovatelů bude možnost nákupu drobných zvířat a také bohatá tombola. část parku bude patřit malé výstavě historických traktorů.

CO SI PŘIPRAVILI CHOVATELÉ STŘÍTEŽ

Chovatelé Střítež připravili ve stanu hodnotící výstavu plemenných králíků, holubů a drůbeže. Jako doprovodný program budou ukázkové expozice různých zástupců plemen králíků, slepic, kachen, hus a holubů, voliéry s drobným ptactvem  a papoušky. Součástí programu bude soutěžní výstava obrázků hospodářských zvířat žáků ZŠ Velešín. Pro děti je připravena malá tombola. Během akce je možno si zakoupit zvířata a chovatelské potřeby.

RYBÁŘSTVÍ NOVÉ HRADY PŘIVEZE K PRODEJI KACHNY Z VLASTNÍHO CHOVU 

Návštěvníci si budou moci na výstavě také zakoupit mladé mražené kachny z vlastního chovu Pekingské (tradiční bílé) vč. drobů, za jedinečnou cenu 85,- kč/kg. Kachny jsou chovány tradičně ve volných výbězích novohradských rybníků. Ukázky sladkovodních ryb. Rybářské náčiní, a další... 

KRÁLIČÍ HOP, PONÍCI A KOŇSKÝ POVOZ

V případě příznivého počasí se uskuteční i Králičí hop, což je soutěž králíků v přeskakování překážek. Během soboty je přislíbený povoz tažený formanskými koňmi, který bude vozit děti po parku. Vození na ponících je další součástí dvoudenní výstavy.

OBČERSTVENÍ

Nezapomněli jsme na vás s dobrým jídlem. Kučera zemědělská si pro vás připravila ve své expozici domácí hovězí guláš a ochutnávku pravého hovězího tataráku.

Po oba dny se bude grilovat prase, k zakoupení budou klobásky, točené pivo a další pochutiny.

Hrát budou kapely Harley Vládi Růžičky, Správná pětka a Pyškot band. Pivní stan před podiem je samozřejmostí. 

UKÁZKA ZPRACOVÁNÍ VLNY

V sobotu 20.10.2018 od 9:30 hod.  se můžeme těšit na veřejnou prezentaci zpracování vlny (pódium v městském parku) "čištění vlny, přírodní barvení, předení, tkaní a plstění", kterou nám předvede osobně pí. Petra Frojdová, Lenka Petrášková a Dana Vařilová ze studia FLEMA. 

RYBÁŘSKÁ SOUTĚŽ 

Od 9.00 hodin se v rámci výstavy uskuteční soutěž pro mladé rybáře (věk 6 - 15 let). Způsob lovu je na plavanou. Každý účastník musí mít vlastní rybářské vybavení, návnadu a vezírek. Registrace probíhá v infocentru (možné na tel. 380 311 388) nebo na místě před závodem. 

PŘEHLÍDKA PLEMEN PSŮ

Kynologický klub Kaplice - U hřiště Vás zve oba dny k našemu stanovišti. Budeme tu pro Vás s možností se zeptat na otázky kolem pejsků. V sobotu Vás čeká v 10:00 přehlídka různých plemen. Přehlídka bude zakončena s Vaší pomocí a to anketou o ,,nejoblíbenější psí plemeno této akce". Různě v čase budeme s pejsky cvičit. Můžete si u nás zakoupit čmuchací dečky pro zabavení pejska. A hlavně bude zde odstartován prodej CHARITATIVNÍHO KALENDÁŘE, který je tématicky nafocený s dětmi a pejsky a jeho prodej pomůže handicapovanému Františkovi!

MLADÍ MYSLIVCI Z JIHU

Na našem stanovišti máme pro mladší návštěvníky připravenou cestu ,,SMOLÍČKA PACHOLÍČKA“, na které se vžijí do role jelena a proběhnou se s jeleními parohy po jeleních stopách, až do jeskyně s Jeskyňkami...

Pro starší děti máme připravený ,,LES POZNÁNÍ“. V lese bude celkem 6 stanovišť zaměřených na poznávání lesní zvěře. Po splnění všech stanovišť si o zvěři, kterou v lese potkali, popovídáme.

Stánek Lesy ČR si připravil témata jako je obnova lesů, problematika kůrovce, výsadba lesních školek. 

 Doporučit
Sdílet na Facebooku
Doporučit známému
Vytisknou článek
Aktuálně
... přejít na aktuality