Datum: 15.1.2019 | Zhlédnuto: 205x

Výstava Jsem pěstoun

Oficiální zahájení - 20.2.2019 v 15:30 hodin

Ve dnech 18. 02. 2019 – 28. 02. 2019 se uskuteční putovní výstava „Jsem pěstoun“. Výstava bude k vidění v galerii Kinokavárny, Linecká 434, Kaplice.


Oficiální zahájení se uskuteční dne 20. 02. 2019 v 15:30 hodin.

Oficiálního zahájení se zúčastní Mgr. Helena Kavanová, sociální pracovník NRP pro Jihočeský kraj v projektu MPSV „Systémový rozvoj a podpora nástrojů sociálně-právní ochrany dětí“, který se podílí na organizaci putovní výstavy v našem kraji. V rámci oficiálního zahájení proběhne mimo jiné také beseda se zájemci o pěstounskou péči a případně i o osvojení. Na besedu se dostaví Mgr. et Mgr., Bc. Erika Jarošová z Centra podpory pěstounských rodin PREVENT.

Výstava byla vytvořena v rámci projektu „Hledáme rodiče“ a je zapůjčená od Hledáme rodiče, o. p. s. Zároveň je společnou iniciativou členů „Pracovní skupiny pro podporu pěstounství v Jihočeském kraji“, jejíž snahou je podpořit toto téma a více jej přiblížit široké veřejnosti.

Výstava Vás seznámí prostřednictvím fotografií s konkrétními pěstouny a s tím, co pro ně pěstounství znamená. Dozvíte se, jak pěstounská péče ovlivňuje jejich život.

Hledáme rodiče, o.p.s.

Zřizovatelem je Nadace J&T, projekt  navazuje na úspěšnou kampaň Hledáme rodiče. Mezi cíle projektu patří vyhledávání a oslovování vhodných adeptů na náhradní rodiče, posilovat zájem a informovanost veřejnosti o pěstounství a zvyšovat tím reputaci pěstounů ve společnosti. Dalším cílem je snížení počtu dětí v ústavních zařízení a legislativní změna týkající se zákazu umisťování dětí do 7 let do ústavních zařízení. Mezi hlavní nástroje patří webové stránky www.hledamerodice.cz s online poradnou.

www.jcted.cz/jsem-pestoun-putovni-vystava-zavita-do-osmi-mest-v-kraji

 

 Doporučit
Sdílet na Facebooku
Doporučit známému
Vytisknou článek
Aktuálně
... přejít na aktuality