Medailobraní

Medailobranní atletické přípravky pod vedením Vladimíra Kratochvíla.

30.1.2018 3856x Ze sportu

Právem pyšný na svoje svěřence mohl být trenér atletické přípravky ZŠ Školní Kaplice pan Vladimír Kratochvíl. Při prosincových halových oddílových závodech T.J. Sokol České Budějovice dokázali, že se ve světě atletiky rozhodně neztratí. Prosincové závody vzali sportovci opravdu vážně a sklízeli za svou píli a vytrvalost nebývalé medailové žně. Dvě zlaté medaile v běhu na 50m překážek a ve skoku dalekém a k tomu jedno stříbro v běhu na 50m vybojoval Tomáš Nowak. Po dvou zlatých medailích v běhu na 40 a 150m sáhla Amelie Luisa Kubatová. Tři stříbrné medaile ve skoku do dálky, běhu na 50m a 50m překážek si odnesl Vojtěch Stříbrný, 2 stříbrné a jednu bronzovou jeho spolužák Filip Komárek. Jiří Stříbrný si pro bronz na bednu vyskočil rovnou třikrát. Dva bronzy získala Anastazie Bogdanová za skok daleký a běh na 200m. Tina Trnková si doskočila pro stříbrnou medaili ve skoku dalekém a Lilian Lunterová zase přeskákala překážky na 50m tak šikovně, že získala bronz. Je vidět, že v Kaplici rostou sportovci tělem i duší. Ani ostatní sportovci ze ZŠ Školní se nenechali zahanbit a obsazovali převážně přední místa v tabulkách. Všem moc gratulujeme!

Tím ale nadšení sportovců ještě neskončilo. Těsně před Vánoci se v Českých Budějovicích zúčastnili prestižní události s názvem Sazka olympijský víceboj. Tyto závody jsou pořádány pod záštitou Českého olympijského výboru. Tohoto klání se zúčastnilo 8vybraných atletů ze ZŠ Školní. Soutěžilo se v náročných disciplínách: trojskok, hod medicimbálem, skákání přes švihadlo, sedy-lehy a driblování. Zde se dařilo zejména Vojtěchu Stříbrnému, který ve své kategorii obsadil krásné stříbrné místo. Výborné 6. místo vzhledem ke svému věku obsadil Filip Komárek. Ačkoliv je ročník 2008, soutěžil s chlapci o rok staršími.

Jsme rádi, že sport děti pořád baví a dělají ho pro prostou radost z pohybu a pro opojnou chuť vítězství.