Šachový turnaj Kaplice (2018)

Dne 25. srpna 2018 se konal ve Slovanském domě 11. ročník šachového turnaje v rapid šachu na 2 x 20 minut. Turnaje se zúčastnilo celkem 26 hráčů, z toho 5 dětí do 15 let, které byly vyhodnoceny zvlášť.

Václav Lefler 1.10.2018 3043x Ze sportu

Poprvé se turnaje zúčastnili i 2 zahraniční hráči ukrajinského původu. Právě oni pozvedli úroveň turnaje, když první z nich Evgenyi GURKO hrající závodně v Rakousku celý turnaj vyhrál, když v 7 zápasech dokázal pokaždé zvítězit a získal maximální počet 7 bodů. Druhý z nich Olexander DOLGOPOLOV se pak se ziskem 5 bodů a úplně shodným hodnocením dělil o 2.-3.místo s Dominikem Rolínkem z VŠTE České Budějovice. Z hráčů Spartaku Kaplice se nejlépe umístil Jan Kohout, který se ziskem 4 bodů obsadil celkově 7.místo. Překvapením bylo až 6. místo několikanásobného vítěze minulých ročníků – šachového mistra Adolfa Laciny. Mezi dětmi vyhrál Daniel Pražák se 4 body (celkově 11.místo) před sestrami Rolínkovými Lucií a Adélou. Všichni shodně hrají za VŠTE ČB. Turnaj proběhl v naprosté pohodě. Závěrem bych rád poděkoval sponzorům turnaj panu Zellovi, městu Kaplice prostřednictvím pana starosty a pivovaru Eggenberg.

Za šachový oddíl Spartak Kaplice Václav Lefler.