Galerie Krampus
Rekonstruované sklepní prostory bývalého rožmberského pivovaru vás přenesou do démonického světa „Neživých“ tzv. Krampusů a Percht. Uvidíte bezprostředně zblízka dokonale zpracované masky vyřezávané ze dřeva či kůže i originální Krampus odění a výbavu. Součástí je působivá portrétní galerie, fotografie z kaplických Krampus show a filmový sestřih z Krampus běhů z minulých let.

Originální masky pocházejí z Horního Rakouska z oblasti Freistadtu. V několika podobách, ať už jsou to srstnaté dvounohé zvířecí bestie, démoničtí rohatí čarodějové, skřeti nebo čarodějnice, se vám v kaplickém podzemí představí Krampusové ze skupiny Mühlviertler Schloss Teufeln. Kterákoliv z masek je hotovým uměleckým dílem. Dřevené masky jsou ručně vyřezávané a pyšní se pravými rohy z horských koz, muflonů  či beranů. Kožichy jsou šity z kůže horských koz, ovcí nebo hověziny. Do výbavy každého Krampuse patří těžký kravský zvon, případně řetězy s menšími zvonci a koulemi a také oháňka či vrbová metla na ztrestání hříšníka. 

 

EXPOZICE KRAMPUS MASEK OTEVŘENA OD 6. BŘEZNA DO 4. ŘÍJNA 2017

 

9 NOVÝCH HRŮZOSTRAŠNÝCH MASEK, A K TOMU PĚT NAŠICH STÁLÝCH POSTAV JAKÝMI JSOU NAPŘ. DĚTSKÝ KRAMPUS, BÍLÁ DÁMA, NEMRTVÝ ČARODĚJ... 

 

Otevírací doba

březen - září 2017

Pondělí – pátek    10.00 - 12.00       13.00 - 17.00 hodin

Sobota                10.00 – 12.00       13.00 – 16.00 hodin

Neděle                  -------------           13.00 – 16.00 hodin

 

Vstupné: 70,- Kč

zlevněné (děti do 15ti let) 50,- Kč

rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti) 200,- Kč