Informační portál o Kaplici


 • Dlouhodobá brigáda...

  Dlouhodobá brigáda...

  KIC tým Kaplice hledá spolehlivé brigádníky na stavbu stage, podia a pomocnou práci s technikou. Jedná se zejména o víkendové práce v nočních hodinách. Bližší info v infocentru Kaplice či tel. +420 773 823 006

 • Výstavní síň kina Kaplice

  Výstavní síň kina Kaplice

  OD 1.7. do 31.8. 2018 jsou k vidění ve výstavní síni kina Kaplice obrazy paní Alžběty Vláškové. Slavnostní otevření samotnou autorkou proběhne ve čtvrtek 2. srpna od 18 hod. - všichni jste srdečně zváni.

 • Žalman aneb naslouchám tichu země

  Žalman aneb naslouchám tichu země

  Vřele doporučuji navštívit náš kinosál Kaplice v pátek 20.7. od 16 hod. či neděli 22.7. od 19 hod., kdy Vám nabídneme dokumentární film ze života pana Pavla Lohonky Žalmana. V tomto filmu se uvidí možná někteří z Vás, kteří v loňském roce navštívili jeho koncert na hradě Pořešín.

 • Od května půjčujeme opět elektroskútry

  Od května půjčujeme opět elektroskútry

  květen až září 2018
  V kaplickém infocentru si od 11. května do konce září můžete vypůjčit elektroskútry od společnosti E.ON. K zapůjčení jsou zde připraveny 4 stroje, jejichž dojezd na jedno nabití je cca 40 - 60 km. Užijte si tuto tichou, adrenalinovou a navíc k přírodě šetrnou jízdu podhůřím novohradských hor... Půjčovna je umístěna na adrese Náměstí 70 na náměstí v Kaplici.

 • Výstava Křemže

  Výstava Křemže

  Městys Křemže s umělci Prácheňské umělecké školy Vás zvou na slavnostní vernisáž výstavy, která bude v pátek 20. července 2018 od 18 hodin v radničním sálu městyse Křemže. V průběhu slavnostní vernisáže bude hrát JAZZOVÁ KAPELA STRING – 5 Jiřího Klimeše.

 • Dívčí válka - divadelní představení

  Dívčí válka - divadelní představení

  Jménem Jihočeského muzea v Českých Budějovicích Vás zveme na divadelní představení "DÍVČÍ VÁLKA" hrané pod širým nebem. Akce se koná v pátek 27. července od 19:00 hodin v areálu Památníku Jana Žižky z Trocnova (Trocnov, 373 12 Borovany).

 • Sto dukátů aneb šlechtická láska

  Sto dukátů aneb šlechtická láska

  V sobotu 28. července v 19:30 hod., hrad Pořešín a kulturní společnost Alta vás zve na rozpustilou komedii "Sto dukátů aneb šlechtická láska". Lechtivá komedie o milostném příběhu Adama Schwarzenberga a Eleonory Amálie Lobkowicz. Zamilovaní Adam se vrací z kavalírské cesty po Itálii a oznamuje rodičům, že se bude ženit. Rodiče nadšeně souhlasí, bohužel každá strana má na mysli jinou nevěstu.

 • Stezka korunami stromů - noční koncerty

  Stezka korunami stromů - noční koncerty

  Stezka korunami stromů na Lipně nad Vltavou přes léto nabízí nevšední noční zážitky. Každé úterý prodlouží otevírací dobu a nabídnou nejen vizuální zážitek, ale i sluchový.

 • Pořešínský den indické kuchyně

  Pořešínský den indické kuchyně

  4. srpna od 12 hod. - hrad POŘEŠÍN Ze švédského Stockholmu přijedou kuchaři, kteří nás během celého dne seznámí s tradičními indickými jídly a způsobem jejich přípravy.

 • Obrázky Aloise Terše z Trhosvinenska

  Obrázky Aloise Terše z Trhosvinenska

  Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích, Římskokatolická farnost Trhové Sviny a Kulturní a informační centrum Trhové Sviny Vás zvou na novou výstavu "Obrázky Aloise Terše z Trhosvinenska".

 • Dakarem po Lipence

  Dakarem po Lipence

  Vyjeďte si s námi o prázdninách neobvyklým vlakem po unikátní trati, která vede šumavskou divočinou podél Vltavy. Co nás čeká -jízdy otevřeným vozem přezdívaným "Dakar" -autentické pohledy na Čertovy proudy -termíny jízd: každou středu a sobotu od 7.7.-22.8.

 • František Nedvěd

  František Nedvěd

  Hrad Pořešín vás zve na koncert Františka Nedvěda 24. srpna od 19:30 hod..

 • Jihočeské muzeum v Č.Budějovicích

  Jihočeské muzeum v Č.Budějovicích

  Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích Vám na červenec až srpen 2018 nabízí následující program:

 • Infocentrum pro turisty na náměstí

  Infocentrum pro turisty na náměstí

  Turistické infocentrum v Kaplici bylo na letní měsíce (červen - srpen) přemístěno na náměstí do prostor Galerie Krampus čp. 206. Zároveň zde funguje i půjčovna elektrokol a elektroskútrů. Otevřeno je od pondělí do pátku od 8.30 - 17.00 hodin. V sobotu 10 - 12, 13 - 16 a v nedělí 13 - 16 hodin.

 • Benešovská svatojakubská pouť

  Benešovská svatojakubská pouť

  O víkendu 28.-29. července se uskuteční v Benešově nad Černou - Benešovská svatojakubská pouť.

 • Aleš Brichta

  Aleš Brichta

  Aleš Brichta s kapelou Aleš Brichta Project v KD Kaplice v sobotu 13.10.2018 od 20 hod..

 • Zdeněk Izer

  Zdeněk Izer

  Srdečně zveme všechny občany v úterý 23.10.2018 do KD Kaplice od 19:30 hod. na pořad Zdeňka Izera "NA PLNÝ COOL". Jako vždy přijdou na řadu oblíbené scénky, parodie, mnoho skvělých vtipů a imitování celé řady populárních českých i zahraničních zpěváků a zpěvaček. Vystoupení je opět obohacené videoprojekcemi, nejrůznějšími zábavnými kostýmy a převleky a světelnými efekty.

 • Zájezd na muzikál - ŠÍLENÉ SMUTNÁ PRINCEZNA

  Zájezd na muzikál - ŠÍLENÉ SMUTNÁ PRINCEZNA

  KIC Kaplice pořádá zájezd v sobotu 3. listopadu 2018 na muzikál, do Studia DVA Divadlo v Praze, ŠÍLENĚ SMUTNÁ PRINCEZNA. Odjezd z Kaplice od kulturního domu v 10 hod..

 • Hana Zagorová a Petr Rezek se skupinou Boom!

  Hana Zagorová a Petr Rezek se skupinou Boom!

  15.11.2018 od 19 hod. v KD Kaplice na diváky čeká téměř dvou a půl hodinový koncert. Zazpívá zde nejen paní Hana Zagorová hity svojí kariéry, ale také i Petr Rezek. Během celého večera budou doprovázeny skupinou Jiřího Dvořáka Boom! Band.

 • Miroslav Donutil - Cestou necestou

  Miroslav Donutil - Cestou necestou

  Populární herec, bavič, vypravěč a mimo jiné i zpěvák Miroslav Donutil nás navštíví 6.12.2018, v 19 hod., v KD Kaplice se svojí show Cestou necestou.

 • Výzva pro studenty a rodiče

  Výzva pro studenty a rodiče

  Dvě historické instituce našeho regionu, totiž firma Jednota/COOP a kaplická střední škola (Gymnázium a Obchodní akademie) konkretizují svoji spolupráci, která formálně existuje ze strany školy i s jinými firmami. Jednota/COOP je v našem regionu dobře zakotvený obchodní řetězec a v roce 2019 bude oslavovat 100 let své existence.

 • Čarodějnická fotosoutěž

  Čarodějnická fotosoutěž

  Tak takhle nám přišly na pálení čarodějnic řádit malé čarodějky a čarodějové. Vybírali jste v naší galerii ty nejhezčí, nejkouzelnější – ať už se vám líbilo jejich vzezření nebo vás prostě pobavili. Sedm nejvíce na facebooku olajkovaných bylo v kaplickém infocentru odměněno dárkem.

 • Rodinná jízdenka JIKORD plus

  Rodinná jízdenka JIKORD plus

  platí celoročně
  JIKORD plus je rodinná celokrajská jednodenní papírová jízdenka, která stojí 250 Kč a mohou na ni jet až 2 dospělý a až 3 děti do 15 let po celém Jihočeském kraji hromadnými dopravními prostředky (linkové autobusy, vlaky, MHD), které jsou v závazku veřejné služby.

 • Výstava

  Výstava

  Od 4.5.-26.8.2018 probíhá v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích výstava "STARÉ MAPY KRÁLOVSTVÍ ČESKÉHO". Přijďte se podívat.

 • Ranní fresh pilates

  Ranní fresh pilates

  Wellness hotel Corona pro vás připravil od 12.4.2018 na každý čtvrtek od 6:55 - 7:40 hod. ranní fresh pilates. Jemný pilates pro získání energie na celý den. Přijďte načerpat energii a protáhnout tělo než začne váš denní kolotoč.

 • Infocentrum opět půjčuje elektrokola

  Infocentrum opět půjčuje elektrokola

  od 9. dubna 2018
  V kaplickém infocentru si od dubna můžete opět zapůjčit elektrokolo. K dispozici jsou zde dvě pánská a dvě dámská elektrokola s dojezdem až 70 km. Doporučujeme rezervaci kol předem, tel. 704 716 820. Půjčovna je umístěna od června do srpna na náměstí v Galerii Krampus, čp. 70.

 • Uzavírka Linecké a autobusová linka

  Uzavírka Linecké a autobusová linka

  od dubna
  V době od 9.4.2018 do 31.8.2018 bude probíhat v Kaplici rekonstrukce části ulic Linecká a Omlenická. V této době dojde ke změnám v obslužnosti zastávek na náměstí, u školy a ve Školní. Náhradní zastávku najdete v Berzučově ulici.

 • Galerie Krampus je opět otevřena

  Galerie Krampus je opět otevřena

  únor - září 2018
  Od února můžete opět navštívit kaplickou Galerii Krampus a zhlédnout novou instalaci originálních Krampus masek a vybavení. Přivítá vás zde 14 démonických bytostí v "nadživotní" velikosti, včetně několika nových masek, v Kaplici vystavovaných poprvé.

 • Spuštěn předprodej přes Ticketstream

  Spuštěn předprodej přes Ticketstream

  Od března 2018
  9. března 2018 se kaplické infocentrum zařadilo také do sítě prodejců vstupenek Ticketstream. Můžete zde zakoupit vstupenky na koncerty, muzikály, světové výstavy i divadelní představení z celé republiky.

 • Uzavření komunikace

  Uzavření komunikace

  ul. Linecká od KIC Kaplice včetně křižovatky u hrobu vojáků Rudé armády, „u pomníku“
  Vážení spoluobčané, v období během měsíce dubna 2018 do konce měsíce srpna 2018 proběhne oprava teplovodu a kanalizačního a vodovodního řadu, včetně nového povrchu komunikace a přilehlých chodníků v úseku od KIC Kaplice v ul. Linecká (před č.p. 349) včetně křižovatky „u pomníku“ ul. Linecká, Omlenická a Gen. Fanty.

 • Mírná sauna ve wellness hotelu Corona

  Mírná sauna ve wellness hotelu Corona

  od 12.2. každé pondělí
  Wellness hotel Corona zve všechny maminky s dětmi a těhotné ženy na mírnou saunu, vyhřátou na 60°C a to každou středu.

 • Tělovýchovná jednota Spartak Kaplice z.s.

  Tělovýchovná jednota Spartak Kaplice z.s.

  čerpala neinvestiční dotaci Ministerstva školství
  Tělovýchovná jednota Spartak Kaplice z.s. čerpala neinvestiční dotaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy na rok 2017 v programu státní podpory sportu ve výši 585 000 Kč. Tento program je zaměřen na přímou podporu sportovních klubů, tělovýchovných a tělocvičných jednot, především podporu pravidelné všeobecné, sportovní, organizační a obsahové činnosti se zaměřením na děti a mládež.

 • Nová aplikace - Skryté příběhy

  Nová aplikace - Skryté příběhy

  Mobilní hra pro zvídavé děti a hravé rodiče
  Díky venkovní hře Skryté příběhy můžete být svědkem dramatických událostí v roce 1240, které vedly k založení osady, z níž vzniklo město Kaplice. Vezměte děti, chytrý telefon, stáhněte si zdarma aplikaci a užijte si výjimečný rodinný výlet plný zábavy, napětí a historie. Aplikaci najdete na Google Play či na Appstore.

 • Mobilní rozhlas Města Kaplice

  Mobilní rozhlas Města Kaplice

  Nová služba
  Vážení občané, zavádíme u nás moderní službu- mobilní rozhlas, díky které budete vždy včas informováni.

 • Vstupenky na koncerty v celé republice

  Vstupenky na koncerty v celé republice

  od 1. července 2016
  1. července 2016 se kaplické infocentrum zařadilo do sítě prodejců vstupenek Ticketportal. Můžete zde zakoupit vstupenky na koncerty, muzikály, světové výstavy i divadelní představení z celé republiky.

 • Sportovní rybolov v Kaplici

  Sportovní rybolov v Kaplici

  Přijďte si k nám ulovit čerstvou rybu. Od listopadu 2015 Vám nabízíme možnost sportovního rybolovu na našem rybníku Sporťák, který se bohatě zarybněn pstruhem duhovým, sivenem americkým, pstruhem obecným a dalšími druhy. Navíc nemusíte být členem ČRS, ani mít státní rybařský lístek.

... přejít na aktuality

Hlášení rozhlasem

Kaplický zpravodaj
Reportáže
Testování elektromobilu

Elektromobil, který se v současnosti začíná objevovat stále častěji na silnicích jako alternativa k automobilům se spalovacími motory, je ve skutečnosti téměř o polovinu století ...... celý článek


Reportáže
Neobyčejný výlet

V pondělí 11. června vyrazili žáci II. stupně (6. - 9. ročník) na školní výlet výletě do Českého Krumlova. Nebyl to ale jen tak obyčejný výlet, čekalo je několik zastávek a pár ...... celý článek


Reportáže
Dětský den v Blansku

Dne 9. 6. 2018 pořádal v Blansku sbor dobrovolných hasičů dětský den s pohádkovými bytostmi. Děti plnily úkoly na mnoha stanovištích. Velký úspěch sklidila střelba do balónků, ...... celý článek


Reportáže
Živé obrazy Oberhaid

Ve dnech 18. 5. a 19. 5. 2018 pořádala obec Horní Dvořiště ve spolupráci s KVH při W.P.E.P. (Work People European Patriots) akci s názvem „Živé obrazy obce Horní Dvořiště“.... celý článek


Zprávy
Pomoc mláďatům

Pomoc volně žijícím živočichům a jejich mláďatům. V těchto měsících zvířata v přírodě začínají rodit svá mláďata, která pro své přežití potřebují klid, stejně tak ...... celý článek


... přejít na všechny články