Kaple sv. Josefa a Barbory
Špitál s kaplí sv. Josefa a sv. Barbory, stojící dnes v centru města, se v druhé polovině 18. století nacházel vlastně na samém okraji Kaplice. Původně sloužila stavba jako protestantský kostel, ale ten byl po roce 1620 opuštěn a ponechán svému osudu.


Chátrající budovu odkoupil od obce místní farář a přestavěl jí na církevní špitál - na podporu chudých a nezaopatřených nemocných. Z presbytáře kostela se stala kaple, kterou zakladatel špitálu zasvětil sv. Josefovi, patronovi umírajících. Chrámová loď byla stavebně rozdělena na dvě patra s dvěma klenutými chodbami nad sebou, z nichž se dalo vstoupit do několika malých komůrek, určených pro nemocné. O ty se v tomto špitále staral ošetřovatel.

Duchovní správou byl pověřen kaplan, který měl za povinnost sloužit v místní kapli několik bohoslužeb týdně na úmysly donátora. Kaplanovi patřil ve špitále rohový pokoj s výhledem na náměstí. Ne vždy však tento pokoj kaplané využívali. Pokoje pro nemocné byly obloženy dřevem a jejich vybavení bylo velmi prosté. Nechyběla zde malá kuchyně, sklep na zásoby potravin a také nevelká zahrádka za domem. Poslední mše se zde sloužila ve 30. letech 20. století. Dnes budova slouží hudební umělecké škole.