Suchý vrch

Krásný výhled na údolí řeky Malše a na ostrožnu, na níž bylo před více než 750 lety založeno středověké městečko Kaplice se nabízí ze sedla Suchého vrchu, ležícího východním směrem od Kaplice. Do vyhlídkového sedla vrchu lze dojít z městského parku po 5ti až 10ti minutách chůze a pokračovat po stezce po úbočí až k motokrosovému areálu - Blanské kotlině.Na rozcestí v sedle vrchu stojí opracovaný kamenný sloupek, vsazený do hrubého balvanu. Nikdo už dnes neví, zda to byl hraniční kámen nebo morový sloup. Kdysi bývala do sloupku vsazena porcelánová fotografie mladého muže.

Samotný vrcholek Suchého vrchu leží o sto metrů východně dál. Zde můžete v malém lesovém hájku objevit pozůstatky vojenských okopů, které zde vybudovaly ustupující jednotky německé armády v době 2. světové války. Dnes má toto tajemné místo podobu hlubokého členitého"kráteru". 

Blanská kotlina - rokle se nachází pár desítek metrů východně od vrcholu. Slouží jako dráha nejen pro tréninky motokrosařů, ale i jako závodní trať mistrovství České republiky v motokrosu s mezinárodní účastí. Zajímá-li vás něco k historii kaplického motokrosu, více se dočtete a dobové fotografie najdete zde.

 

 

 

Výlety do okolí

Sdílení informací
Sdílet na Facebooku
Doporučit známému
Vytisknou článek
Navigace
48° 44' 30,6", 14° 29' 47"
607 m od KIC Kaplice
Údaje
Otevírací doba v tomto měsíci